Alchemikai ilgus amžius savo slaptose laboratorijose bandė atrasti paslaptingą filosofinį akmenį, kuris paverstų auksu bet kurį metalą. Vieni alchemikai nusivylė savo ieškojimais; kiti įsitikino - kiekvienas metalas yra savaip vertingas, dar kiti suvokė, kad šio atradimo galimybė pavers pasaulį chaosu. Ir tik nedaugelis toliau siekė tikslo. Tačiau apie juos ponia Istorija nutyli, droviai nuleidusi akis ir šventai saugodama jų paslaptį.

Naujausių technologijų amžiuje filosofinio akmens paieškų bandymai vėl atgijo, įgaudami naujas, iki šiol nežinotas formas.

Šioje parodoje Jus pamatysite vieną tokių bandymų, iš realybės mus vedantį į virtualų pasaulį.

Tai, kas eksponuojama šioje parodoje, nėra kruopštaus juvelyro darbo rezultatas. Taipogi tai nėra ir archeologo, radusio dingusios civilizacijos egzistavimo įrodymus, ilgų kelionių pabaigos džiaugsmo šaltinis.

Kuriant šiuos virtualius papuošalus, nebuvo naudotasi realiai egzistuojančių papuošalų kolekcijomis, juvelyrų darbų eskizais ir pan. Viskas kompiuterinės grafikės rankose atsirado tarsi iš niekur, iš balto lapo, vien programinių filtrų bei efektų pagalba. Taigi, kartais atrodo neabejotini turto ir prabangos simboliai gali būti apgaulingi.

Virtualiame pasaulyje, kitoje ekrano pusėje, beveik viskas yra įmanoma.

Lakoniškas modernių sidabrinių papuošalų griežtumas bei įmantrios aukso kompozicijos; tauria žaluma žibantys smaragdai bei raudono vyno spalvos rubinai - šie metalai ir brangakmeniai, atrodantys realiais ir net apčiuopiamais, egzistuoja tik kompiuterio ekrane, o dabar, šioje parodoje - ir po stiklo plokštuma.

Ši šiuolaikiška filosofinio akmens studija –ne alchemiko, bet menininko bandymas pasitelkus aukštąsias technologijas, meninę pajautą ir nesuinteresuoto grožio paieškas, atrasti savąjį kelią.

Nuoširdžiai Jūsų,

Ana Vasiljeva

Parodos „Virtualūs papuošalai“ autorė